טיפול בלקויות למידה - תמיד יש דרך

אם בעבר רבים נאלצו להתמודד עם העובדה כי הם לא יצליחו להתמודד עם משימות שונות בחייהם וזאת משום ליקויי למידה, כיום, רבים פונים אל מאבחנים דידקטיים ומורים להוראה מתקנת שיעזרו להם להתגבר על הקושי וימליצו להם על טיפול בלקויות למידה.

חושדים שגם אתם סובלים מלקות למידה זו או אחרת? מעוניינים לדעת האם זה נכון? פנו אלינו כעת בטלפון 050-6331600 ואנחנו נשמח לעזור לכם.

טיפול בלקויות למידה- סובלים מלקות?
רבים שמעו על לקויות למידה אך אינם בטוחים כי הם סובלים מלקות זאת או אחרת. הם מודעים לעובדה כי הם אינם מסוגלים להתרכז בחומר הנלמד או להקשיב לבוס שלהם לאורך זמן, אך הם אינם יודעים האם בעיה זו נחשבת כלקות למידה, כיצד ניתן לאבחן את הבעיה והאם ניתן למצוא לה פתרון. אם המורה של הילד שלכם מתקשרת וממליצה לכם לשלוח את הילד לאבחון דידקטי, אם אתם או ילדכם חווים קושי בקריאה וכתיבה, אם אתם יודעים שהילד שלכם אינטליגנטי אך המבחנים והעבודות שלו בכיתה מראים אחרת, חשוב לפנות אל מומחים בתחום אבחון פסיכו דידקטי  והוראה מתקנת שיציעו טיפול בלקויות למידה המותאם לו ספציפית.

מה הן לקויות למידה?
לקויות למידה הן הפרעות בתחומים שונים הקשורים אל הלימודים. יש סוגים שונים של לקויות וכל אחת מהן משפיע בצורה זו או אחרת על הכתיבה, קריאה והאזנה. לקויות אלו בדרך כלל נובעות מבעיות שונות, כמו למשל הפרעות קשב וריכוז, דיסלקציה, דיסגרפיה ועוד. אחד המאפיינים הבולטים ביותר בילדים שסובלים מלקויות אלו הוא שיש פער גדול מאוד בין האינטליגנציה של הילד לבין היכולות שלו בכתיבה וקריאה. בנוסף, רוב הילדים שסובלים מלקויות אלו סובלים מתדמית חברתית בעייתית וללא טיפול אותו ילד יכול להפוך למבוגר מתוסכל שחש שלא הצליח בחייו. בכדי למנוע מצבים אלו חשוב לבצע אבחון דידקטי או פסיכו- דידקטי ולאחר מכן לפנות אל מומחה בתחום שיבנה מערך ישים של טיפול בלקויות למידה, שיעזור לילד להגיע לאותם יעדים כמו שאר הילדים בכיתה.

פרופיל מאבחן דידקטי
מאבחן דידקטי הוא אותו איש מקצוע שיש בידו את כל הכלים המתאימים לבחון ולהכריע האם הילד או המבוגר סובלים ממצב של לקויות למידה. כאן, חשוב לוודא כי לאותו מומחה תעודת מאבחן דידקטי וכי הוא למד הוראה מתקנת או חינוך מיוחד, כמו למשל ורד יעקב שמומחית בכל הקשור אל אבחון דידקטי, טיפול בלקויות למידה והמלצות לגבי התאמות לימודיות למצב קיים.

מעוניינים לדעת האם הילד או אתם סובלים מלקויות למידה? יודעים כי אתם סובלים מלקות למידה זו או אחרת ומחפשים אשת מקצוע שתעזור לכם או לילדכם? פנו אל ורד יעקב בטלפון 050-6331600. כי אתם לא לבד.