אבחון לקויות למידה במרכז

אבחון דידקטי במרכז, אבחון לקויות למידה במרכז

בשנים האחרונות ילדים ומבוגרים עוברים אבחון לקויות למידה במרכז ובאזורים נוספים בארץ. אבחון זה עוזר לסווג את ליקויי הלמידה ממנו הם סובלים ולהיעזר במומחים שיבנו עבורם תוכנית טיפולית.

מעוניינים במומחית בתחום אבחון לקויות למידה במרכז? אנו נשמח לספק לכם הסבר אודות תהליך האבחון ופרטים חשובים נוספים שיכולים לשפר את איכות חייכם. טלפנו כעת

מהו אבחון דידקטי במרכז?
אבחון לקויות למידה במרכז או בשמו השני אבחון דידקטי במרכז מציע סדרת מבחנים הנערכים על ידי מומחה. מבחנים אלו נעשים בתחומים קוגניטיביים דידקטיים שונים. בהתאם לתוצאות האבחון נקבעת תוכנית הטיפול היעילה ביותר למאובחן. תוכנית זו כוללת כלים ואסטרטגיות לימודיות הקשורים אל ההוראה המתקנת.  חשוב לקחת בחשבון כי יש אנשים שסובלים מאותה לקות למידה, אך מגיבים אחרת ולכן הכלים שניתנים להם שונים. לחלופין, יש אנשים שסובלים ממספר לקויות למידה וזקוקים לתוכנית טיפולית מורכבת יותר. כך או כך חשוב לסווג את הלקות וזאת על מנת לעזור לילד להצליח בלימודיו כמה שיותר מהר ולמנוע מצב בו הוא הופך לאדם מתוסכל בעל דימוי עצמי נמוך של לא יוצלח.

אבחון דידקטי- אבחון פסיכו דידקטי
אבחון לקויות למידה במרכז נעשה באמצעות אבחון דידקטי במרכז או אבחון פסיכו דידקטי משולב. האבחון מתאים לקהל בטווח גילאים רחב. (ההתייחסות כאן היא לילדים ונוער). באבחון ייבדקו הדברים הבאים: יכולות קוגניטיביות של הילד או המבוגר, המסוגלות שלו לבצע משימות שונות, כיצד התכונות האישיות משפיעות על היכולות שלו, מהו התפקוד הרגשי, התפקוד החברתי שלו ועוד. כאן מדובר על מבחנים רבים המותאמים באופן אישי לגילו של הילד ונעשים על ידי מאבחנים מקצועיים בעלי תעודת הסמכה.

לעתים מאמן אישי לילדים יכול לעזור משמעותי במקרה של לקויות למידה. לפרטים נוספים קראו את המאמר הזה

השלב הראשוני של המבחנים תמיד יהיה שלב הראיון והערכה של אותו אדם שעומד לעבור את המבחנים, דבר שיכלול מבחני אישיות בתחום הרגשי ודרכי ההתמודדות של אותו מועמד. המטרה של אבחון לקויות למידה אם על ידי מבחנים פסיכו דידקטיים או מבחנים דידקטיים בלבד תהיה לאבחן את מצבו של הנבחן ואת השפעת הלקויות עליו עד אותו שלב של המבחנים. פעמים רבות אנשים שסובלים מליקויים לימודיים אלו ואחרים יסבלו גם מתדמית עצמית נמוכה ורמת רגישות גבוהה (כאשר מדובר על מבוגרים).

מעוניינים לעבור אבחון לקויות למידה במרכז? מתקשים להחליט האם מעוניינים להתחיל עם אבחון דידקטי במרכז או שמא עדיף לבצע את האבחון המשולב והפסיכו דידקטי? הגיע הזמן לטלפן אל מאבחנת מומחית ובעלת ניסיון. התקשרו