אבחון דידקטי ברמת גן

האבחון המרכזי ללקויות למידה הוא אבחון דידקטי. אם אתם מתגוררים ברמת גן והסביבה וסבורים כי לילדכם או למישהו יקר לכם יש בעיה בכל הקשור לקשת תפקודי הלמידה, חשוב לאתר מרכז מומחה בתחום אבחון דידקטי ברמת גן שיאושש או ישלול את הסברה.

מהו אבחון דידקטי ברמת גן?
אבחון דידקטי הוא אוסף בחינות שמטרתן הערכה של כישורי הלמידה של הילד או המבוגר. קהל היעד של אבחונים אלו הן מבוגרים וילדים כאחד, אך רוב הלקוחות הם ילדים ונוער וכן אנשים שמעוניינים ללמוד לאחר צבא. באבחונים ייבדקו הכישורים הבסיסיים של אותו אדם, קרי, הבנת הנקרא, כתיבה, הבעה בעל פה, קריאה, הבעה בכתב, יכולות הקשורות אל חשיבה וזיכרון וכן כישורים קוגניטיביים נוספים שחשובים לתהליך הלמידה של כל אדם. בסיום המבדקים איש המקצוע יגיע להכרעה באם הנבדק סובל מליקויי למידתי זה או אחר ואיזה. אבחון דידקטי ברמת גן או כל עיר אחרת בארץ תמיד יעשה על ידי איש מקצוע מנוסה שיכול להציג את ההסמכות המתאימות, כמו למשל תעודת מאבחנת דידקטית של ניצן ועוד.

האבחון- כל הנקודות החשובות
חשוב לגשת אל מומחה בתחום אבחון דידקטי ברמת גן כאשר ההישגים הלימודיים של ילדיכם נמוכים וקיים פער גדול מאוד בין האינטליגנציה שלו לבין יכולותיו הלימודיות וכן אם הילד או הצוות החינוכי שאחראי עליו טוען כי הוא חווה קושי בלימודים. חשוב לדעת:

  • זמן- מבחנים דידקטיים יכולים להימשך עד שש שעות במקרה של איתור ליקויי למידה.
  • מפגשים- האבחון והטיפול מצריכים מספר מפגשים בהם נבנית ומיושמת תוכנית טיפולית.
  • תוקף- תוצאות האבחון יהיו בתוקף לחמש שנים.
  • בית ספר- צוות בית הספר וכל מוסד חינוכי אחר מחויב לפעול בהתאם לכל התאמה לימודית שמומלצת על ידי מאבחן דידקטי.
  • התאמות- אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בדמות הארכת זמן הבחינות, הקראת השאלון לתלמיד, התעלמות משגיאות כתיב ועוד. חשוב לקחת בחשבון כי ההתאמות אמנם חשובות, אך חשוב גם ליישם את כל ההמלצות של המאבחן, ביניהן לימוד אסטרטגיות שונות שיעזרו לאותו אדם להתמודד עם הלימודים וכלים נוספים.